VOIP telefon sistemi SIP telefonları / VOIP telefonlarını kullanmayı gerektirir. SIP telefonlarının çeşitli versiyonları/türleri vardır:

SIP / VOIP Soft telefonları – yazılım tabanlı SIP telefonu

Yazılım tabanlı SIP telefonu, arama yapmak ve aranmak için bilgisayarınızın mikrofonu ve hoparlörünü ya da takılı bir kulaklığı kullanmanızı sağlayan bir programdır. SIP telefon örnekleri: SJ1abs’den SJPhone (http://www.sjlabs.com), Xten (http://www.xten.net)

USB VOIP telefonları
USB telefonu, bilgisayarın USB girişine takılır ve SIP/VOIP soft telefon yazılımının birlikte kullanılışıyla tam bir telefon işlevi görür. Aslında bir mikrofon ve hoparlörden fazla bir şey olmamasına rağmen normal bir telefon gibi göründükleri için kullanıcı daha sezgiselce kullanır.


Donanım SIP Telefonu
Donanım tabanlı bir SIP telefonu tam olarak gerçek bir ‘telefon’ gibi görünür ve çalışır. Ama direkt olarak veri ağına bağlıdır. Bu telefonlarda entegre edilmiş mini bir dağıtım soketi vardır böylece ağ bağlantısını bilgisayarla paylaşabilirler. Bu şekilde ek bir telefon için ağ noktasına ihtiyacınız olmaz. Donanım SIP telefonlarına örnek Grandstream (http://www.grandstream.com/) dir.


Analog telefonu ATA adöptörüyle kullan
Mevcut telefonunuzu VOIP telefon sistemiyle kullanmak istiyorsanız bir ATA adaptörü kullanabilirsiniz. ATA adaptörü Ethernet ağ soketini adaptöre takmanızı ve sonra da telefonu adaptöre takmanızı sağlar. Böylece eski telefonunuz VOIP telefon sistemi yazılımına normal bir SIP telefonu gibi görünecektir.
En çok nereleri arıyorsunuz?
 Şehir İçi
 Şehir Dışı
 Cep telefonu
 Ülkeler Arası
KlimaKlima
Copyright © 2008 Konuşkan~Hat.com / IDS Bilişim ve İnternet Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(UMTH) Lisansı Altında Hizmet Vermektedir.
 

IDS

Kombi

Klima

Sektörel Rehber

Klima Fiyatları

Sendika

Designed by IDS