VoIP - İnternet Protokolü üzerinden ses aktarımı ( IP Telefonculuğu, Internet Telefonculuğu ve Dijital Telefon olarak adlandırılır), sesli görüşmelerin İnternet veya diğer IP tabanlı ağ üzerinden yapılmasıdır.

SIP - Oturum Başlatma Protokolü - IETF MMUSIC Çalışan Grup tarafından geliştirilmiştir ve video, ses, anında mesajlaşma, online oyunlar ve sanal gerçeklik gibi çoklu ortamı kapsayan bir etkileşimli kullanıcı oturumunu başlatma, değiştirme ve son vermek için önerilen standarttır.

PSTN - kullanıcı anahtarlamalı telefon şebekesi - İnternetin dünya üzerindeki kullanıcı IP tabanlı paket anahtarlamalı şebekelerinin yoğunlaşmış haline çok benzer şekilde, dünya üzerindeki kullanıcı çevrim-anahtarlı telefon şebekelerinin yoğunlaşmış halidir.

ISDN - Entegre Hizmetler Dijital Şebeke- ses ve verinin sıradan bakır telefon kabloları üzerinden analog sistemlerden daha iyi kalitede ve daha hızlı dijital (analog´un tersine) aktarımını sağlayacak şekilde tasarlanmış bir çevrim anahtarlı telefon şebeke sistemidir.

PBX - Özel Şube Santrali (Özel İşletme Santrali olarakta bilinir) - Genel bir taşıyıcı ya da telefon firmasının sahip olduğu santrale karşılık özel kurumların kendilerinin sahip olduğu bir telefon santralidir.

IVR - Telefonculukta, Etkileşimli Sesli Yanıt - genellikle telefonla arama yapan bir kişinin sesli menüden bir seçim yapmasına imkan veren ve aksi takdirde bir bilgisayar sistemi arayüzü ile karşılaşılan bilgisayarlaştırılmış bir sistemdir.

DID - Direkt Dahili Arama (Avrupa´da DDI olarak da bilinir) telefon şirketlerinin (telco), müşterilerinin PBX sistemleri ile kullanılmak üzere onların PBX´ine bağlı bir dizi numara tahsis etme yoluyla sundukları bir özelliktir.

RFC – Yorumlar Talebi (RFCs için Yorumlar Talepleri) İnternet ve Unix toplumlarındaki ticari yazılımlar ve bedava yazılımlar tarafından yaygın olarak takip edilen bir dizi numaralı Internet bilgilendirici belge ve standartlarından birisidir.
En çok nereleri arıyorsunuz?
 Şehir İçi
 Şehir Dışı
 Cep telefonu
 Ülkeler Arası
KlimaKlima
Copyright © 2008 Konuşkan~Hat.com / IDS Bilişim ve İnternet Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(UMTH) Lisansı Altında Hizmet Vermektedir.
 

IDS

Kombi

Klima

Sektörel Rehber

Klima Fiyatları

Sendika

Designed by IDS