IP Üzerinden Ses, İnternet Protokolu Üzerinden Ses ile aynı şeydir ve VoIP olarak bilinir. IP Üzerinden ses, ses trafiğinin, internet-bazlı şebekeler üzerinden yayınımına denir. İnternet Protokolu (IP), orijinal olarak veri ağları için tasarlanmıştı ve onun başarısının ardından, bu protokol, ses şebekelerine de adapte edildi.

IP Üzerinden Ses (VoIP), geleneksel PSTN’i kullanırken elverişsiz ya da tatbiki pahalı olan işleri yerine getirir ve servisleri sağlar:

Aynı genişbant telefon hattı üzerinden birden fazla telefon görüşmesi iletilebilir. Bu şekilde, IP üzerinden ses, iş yerlerine telefon hatları eklemeyi kolaylaştırır.
Telekomünikasyon şirketleri tarafından, çağrı göndermek, arayanın kimliği ya da otomatik geri arama gibi ekstra ücretli özellikler, IP üzerinden ses teknolojisi ile basittir.
Birleştirilmiş iletişim, IP üzerinden ses teknolojisi ile güvenceye alınmıştır, çünkü internette mevcut olan, video görüşmesi, mesajlaşma gibi diğer servislerle entegrasyonunu mümkün kılar.
Bunlar ve IP üzerinden sesin diğer birçok avantajı sayesinde, işyerleri çok şaşırtıcı bir hızda VoIP Telefon Sistemlerine geçiyor.
En çok nereleri arıyorsunuz?
 Şehir İçi
 Şehir Dışı
 Cep telefonu
 Ülkeler Arası
KlimaKlima
Copyright © 2008 Konuşkan~Hat.com / IDS Bilişim ve İnternet Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(UMTH) Lisansı Altında Hizmet Vermektedir.
 

IDS

Kombi

Klima

Sektörel Rehber

Klima Fiyatları

Sendika

Designed by IDS