VOIP cihazı, telefon trafiğinin veri ağı üzerinden aktarılması için IP’ye dönüştürülmesini sağlayan bir cihazdır. İki şekilde kullanılır:

1. Gelen PSTN/telefon hatlarını VOIP/SIP’e dönüştürmek:

Bu usülde VOIP cihazı aramaların alınmasını & normal telefon şebekesi üzerine yerleştirilmesini sağlar. Pek çok işletmede, bilindik telefon hatlarını kullanmayı sürdürmek tercih edilir çünkü bu yöntem daha üstün kalitede aramaları garanti edebilir.

2. Bilindik bir PBX/Telefon sistemini IP ağına bağlamak:

Bu durumda VOIP cihazı aramaların VOIP yoluyla yapılmasını sağlar. Ancak ondan sonra aramalar bir VOIP hizmet sağlayıcısı aracılığıyla yapılır veya birden fazla ofisi olan bir firmada, ofislerarası aramaların maliyeti, aramaların İnternet üzerinden yönlendirilmesiyle düşürülebilir. VOIP cihazları harici birimler ya da PCI kartları olarak mevcuttur. Cihazların büyük çoğunluğu harici ünite şeklindedir. VOIP cihazında IP ağı için bir bağlayıcı ve telefon hatlarını bağlamak için bir veya birden fazla port bulunacaktır.Bir Mediatrix analog VOIP cihazı

VOIP cihazlarının türleri
1. Analog üniteler: Analog üniteler normal analog telefon hatlarının bağlanması için kullanılır. 2-24 hatlık Analog üniteler mevcuttur.

2. Dijital üniteler: Dijital üniteler dijital hatları bir veya ya daha fazla BRI ISDN hatlarına (Avrupa), bir veya daha fazla PRI/E1 hatlarına (Avrupa) ya da bir veya daha fazla T1 hatlarına (ABD) bağlamanızı sağlar.
En çok nereleri arıyorsunuz?
 Şehir İçi
 Şehir Dışı
 Cep telefonu
 Ülkeler Arası
KlimaKlima
Copyright © 2008 Konuşkan~Hat.com / IDS Bilişim ve İnternet Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(UMTH) Lisansı Altında Hizmet Vermektedir.
 

IDS

Kombi

Klima

Sektörel Rehber

Klima Fiyatları

Sendika

Designed by IDS