Faks, analog ağlarda çalışmak için tasarlanmıştır ve VOIP ağları ile hiç uyumlu değildir. Bunun sebebi faks iletişiminde sinyalin, normal sesli iletişimden farklı biçimde kullanılmasıdır.

Analog ses iletişimini sayısallaştırıp sıkıştıran VOIP teknolojisi, faks için değil ses için tasarlanmıştır. Sonuç olarak bir faks cihazını bir ATA adaptörüyle VOIP ağına bağlarsanız çalışacaktır, ama faks gönderirken sorunlarla karşılaşmanız büyük olasılıktır. Yine de faksı bu şekilde çalıştırmanız gerekliyse en az sıkıştırma yapan G711 kodeği kullanmalısınız.

Faks iletişimi için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

En kolay faks iletişim yöntemi, faks cihazını direkt olarak analog telefon hattına bağlamak ve VOIP platformunu tamamıyla devre dışı bırakmaktır.
Faks cihazı yerine bir faks hizmet sağlayıcı kullanabilirsiniz. Pek çok hizmet sağlayısının aylık maliyeti çok düşüktür (telefon hattı aboneliğinden daha ucuzdur)
T38 protokolünü kullanabilirsiniz. Bunun için, T38 uyumlu bir ağ geçidine ve T38 uyumlu bir faks cihazına, faks kartına ya da faks yazılımına ihtiyacınız olacak.
En çok nereleri arıyorsunuz?
 Şehir İçi
 Şehir Dışı
 Cep telefonu
 Ülkeler Arası
KlimaKlima
Copyright © 2008 Konuşkan~Hat.com / IDS Bilişim ve İnternet Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(UMTH) Lisansı Altında Hizmet Vermektedir.
 

IDS

Kombi

Klima

Sektörel Rehber

Klima Fiyatları

Sendika

Designed by IDS